Drame u završnicama duela: Galatasaray zakoračio ka Ligi prvaka, Panathinaikos još u igri

PRVE UTAKMICE PLAY-OFFA

Tri preostale prve utakmice play-offa Lige prvaka odigrane su večeras, a najviše je profitirao Galatasaray koji je na gostovanju u Norveškoj pobijedio Molde rezultatom 3:2.

Domaći su poveli već u osmoj minuti preko Ellingsena, ali je Galatasaray vrlo brzo preokrenuo rezultat. Prvo je Oliveira izjednačio u 25. minuti, a četiri minute kasnije je preokrenuo Icardi. Vrijedi istaći da je u prvom poluvremenu bio poništen gol Akguna nakon gledanja VAR-a.

Haugen je u 56. minuti donio novo izjednačenje, a pravi šok za domaćine uslijedio je u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je Midtsjo pogodio za konačnih 2:3.

Braga je na domaćem terenu protiv Panathinaikosa imala veliku prednost od 2:0, ali je u petoj minuti sudijske nadoknade Mancini zaledio domaće golom za konačnih 2:1.

Inače, prvo poluvrijeme okončano je bez pogodaka, a već u šestoj minuti nastavka Ruiz je doveo Bragu u vodstvo. Djalo je u 73. minuti postigao pogodak za velikih 2:0, a onda je uslijedio opisani scenarij u kojem je Mancini odigrao glavnu ulogu.

U preostaloj večerašnjoj utakmici Maccabi iz Haife i Young Boys odigrali su u Izraelu neriješeno utakmicu bez pogodaka.

Revanši se igraju naredne sedmice kada ćemo dobiti i posljednjih šest učesnika grupne faze Lige prvaka.