Bordo tim zakazao finale Kupa BiH protiv Širokog Brijega

Ekipa Sarajeva pred malobrojnim navijačima na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase” ubjedljivo je porazila Slogu iz Gornjeg Crnjelova rezultatom 5:0 te su na taj način zakazali finale protiv Širokog Brijega.Sarajevo je u prvom meču upisalo pobjedu od 4:1 i već tada su osigurali pitanje putnika u finale, a u drugom meču, nošeni velikom pobjedom iz gradskog derbija protiv Željezničara (3:0), pružili su još jednu sjajnu predstavu i upisali su ubjedljivu pobjedu.

Bordo tim je bio bolji na otvaranju susreta, ali prvu pravu priliku imali su gosti nakon poigravanja golmana Vladana Kovačevića koji je napravio penal, no mladi čuvar mreže brzo se iskupio s obzirom na to da je odbranio udarac s bijele tačke.

Ubro nakon toga, Sarajevo je stiglo u prednost. Strijelac pogotka bio je Šofranac nakon što je golman gostiju Boriša Bodiroga neozbiljno pokušao odbraniti njegov udarac glavom, umjesto rukama.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a onda u nastavku Sarajevo postiže još četiri pogotka. Na 2:0 povisio je Dupovac u 51. minuti, Handžić je u 63. povisio na 3:0, a do kraja susreta Dupovac i Šišić postigli su po još jedan pogodak za konačnu pobjedu Bordo tima od 5:0.

Sarajevo će u finalu igrati protiv Širokog Brijega koji je u dvomeču polufinala bio bolji od TOŠK-a.