Belgija osvojila bronzu na Svjetskom nogometnom prvenstvu

Belgijanci su poveli već u četvrtoj minuti nakon sjajne akcije. Na kraju je Chadli uputio odličan centaršut, a Meunier je pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Osam minuta kasnije u dobroj šansi se našao De Bruyne, ali je Pickford bio na mjestu.

Englezi su prvi put ozbiljno zaprijetili sredinom prvog poluvremena kada je Kane bio neprecizan, a deset minuta prije odlaska na odmor Alderweireld je iz blizine prebacio gol.

U nastavku se igralo mirno sve do 70. minute. Tada je Engleska umalo došla do izjednačenja nakon što je u posljednjim trenucima spriječen pokušaj Diera.

Četiri minute kasnije Maguier je porpustio posljednju šansu za Englesku, a potom je uslijedila kazna.

Nakon što je Meunier porpustio veliku priliku, Hazard je primio odličan pas i matirao golmana za konačnih 2:0.

Belgijancima je osvajanje trećeg mjesta u Rusiji ujedno i najbolji rezultat na Svjetskim prvantstvima u svojoj historiji.