Đoković nakon drame osvojio titulu u Adelaideu i poslao jasnu poruku pred Australian Open

Srbijanski teniser Novak Đoković (5. ATP) osvojio je turnir u australskom Adelaideu nakon što je u današnjem finalu pobijedio Amerikanca Sebastiana Kordu (33. ATP) te tako na najbolji način najavio predstojeći Grand Slam turnir Australian Open.

Finale je trajalo više od tri sata, a rezultat po setovima bio je 6:7, 7:6, 6:4 za srbijanskog tenisera.

Obojica tenisera su dobro servirala u prvom setu, a onda je Korda osvojio break u devetom gemu. Ipak, Novak mu je odmah u narednom gemu uzvratio pa se igrao tie-break.

Uslijedila je nova drama, a tek nakon 18 odigranih poena Korda je osvojio set i poveo u ovom meču.

Za razliku od prvog seta, u drugom nije viđen niti jedan break. Obojica tenisera nisu dozvoljavala iznenađenje na svojim servisima pa se ponovo zaigrao tie-break. Ovaj put je Đoković bio bolji te izjednačio u setovima.

Konačna odluka o pobjedniku pala je tek u posljednjem gemu kada je Đoković uzeo i prvi break u trećem setu koji mu je bio dovoljan da preokrene rezultat i osvoji novu titulu.

Đoković je tako stigao do 92. ATP titule u karijeri čime se izjednačio sa Špancem Rafaelom Nadalom po broju trofeja.

(Foto: EPA-EFE)