Dinamo remijem kod Fenerbahčea osigurao prvo mjesto

EVROPSKA LIGA

Nogometaši Fenerbahčea i Dinama podijelili su bodove u Istanbulu u okviru petog kola Evropske lige odigravši utakmicu bez pogodaka.
Dinamo je tako osigurao prvo mjesto grupe D budući da kolo prije kraja ima nedostižnih pet bodova više u odnosu na upravo drugoplasirani Fenerbahče.

Gotovo ništa zanimljivo na večerašnjem duelu nije se desilo do 54. minuti, kada je Valbuena uposlio Freya, a ovaj glavom iz dobre situacije bio neprecizan.

U 75. minuti bh. reprezentativac Amer Gojak je postigao gol, ali ga je sudija Schorgenhofer poništio zbog prekršaja u napadu pa promjene rezultata nije bilo.

Inače, Gojak je igrao svih 90 minuta za gostujuću ekipu, a potencijalni reprezentativac Izet Hajrović zamijenjen je u finišu meča.

Arsenal je rezultatom 3:0 u Kijevu savladao ekipu Vorsklu, a golove za Topnike pogađali su Smith-Rowe, Ramsey iz penala i Willock.

Milan je nakon dva preokreta i s uvjerljivih 5:2 pobijedio Dudenage, Bayer je u Leverkusenu samo remizirao s Ludogoretsom (1:1), dok Bordeaux bio bolji od Slavije iz Praga (2:0).

Vrijedi izdvojiti još uvjerljivu pobjedu Sportinga rezultatom 6:1 na gostovanju kod Qarabaga te poraz RB Leipziga kod “bratskog” Salzburga.