Chelsea pregazio PAOK

EVROPSKA LIGA

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Stamford Bridgeu u Londonu u okviru 5. kola Evropske lige ekipu PAOK-a rezultatom 4:0.

Chelsea je tako zadržao stopostotni učinak u grupi L upisavši petu uzastopnu pobjedu, dok je PAOK gotovo ostao bez šansi za plaman u narednu fazu takmičenja te više ne ovisi sam o sebi.

Velika pomoć domaćoj ekipi došla je već u sedmoj minuti kada je Khacheridi dobio crveni karton, a 20 minuta kasnije Giroud je doveo Chelsea u vodstvo nakon asistencije Pedra.

Sjajni Giroud je potom iskoristio dodavanje Fabregasa, udvostručio vodstvo i 2:0 je bio rezultat prvog poluvremena.

Hudson-Odio je pola sata prije kraja meča uvećao prednost, a potom i asistirao Morati, koji je u 78. minuti postavio konačnih 4:0.

Lazio je doživio neočekivan poraz na Kipru protiv Apollona, a klub koji je ljetos u kvalifikacijama izbacio naš Željezničar slavio je rezultatom 2:0.

U derbiju večeri Eintracht je s uvjerljivih 4:0 savladao Marseille, Rennes je s minimalnih 1:0 slavio kod Jabloneca, dok su Rangersi i Villareal odigrali meč bez pogodaka. Izneneđanje je priredio i Standard koji je s 1:0 pobijedio Sevillu.

Vrijedi izdvojiti i veliki preokret Bešiktaša koji je gubio 2:0 protiv Sarspborga na poluvremenu, ali na kraju došao do pobjede 3:2.