De Bruyne donio Belgiji preokret protiv Danske i prolazak dalje

Belgija je nakon preokreta došla do pobjede protiv Danske (2:1) na Parken stadionu u utakmici drugog kola grupe B Evropskog prvenstva, a tako su Crveni đavoli osigurali plasman u nokaut fazu smotre najboljih evropskih selekcija.

Danska je došla do prednosti već u drugoj minuti kada je pogodio Yussuf Poulsen za 1:0. Utakmica je prekinuta nakon deset minuta igre kako bi se aplauzom svih na stadionu pružila podrška Christianu Eriksenu.

U prvom dijelu utakmice Danci su mogli do još jednog pogotka, a Mikkel Damsgaard je imao veliku šansu u 35. minuti. Roberto Martinez je na startu drugog poluvremena u igru uveo Kevina De Bruynea, koji je zamijenio Driesa Mertensa.

Fudbaler Manchester Cityja već u 55. minuti asistirao je Thorganu Hazardu za poravnanje rezultata, a De Bruyne je postigao pogodak za potpuni preokret u 70. minuti. Martin Braithwaite je bio u šansi u 77. minuti, no izblokiran je.

Braithwaite je imao veliku priliku i u 87. minuti, ali fudbaler Barcelone pogodio je samo prečku gola Belgije. Dvije minute poslije izblokiran je Andreas Cornelius u dobroj poziciji, a potomje i Mathias Jensen poslao loptu preko gola i završeno je trijumfom Belgijanaca.