Borac uz dva eurogola razbio GOŠK – U Banjaluci sve miriše na titulu!

U posljednjoj utakmici 21. kola WWIN lige Bosne i Hercegovine Borac je deklasirao GOŠK sa 3:0 i povećao bodovnu prednost u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.

Borac je u duelu sa GOŠK-om pokazao da je u ovom trenutku najbolji tim u BiH. Banjalučani su goste iz Gabele ispratili sa tri gola u mreži, a moglo ih je biti još, pa sada imaju čak devet bodova više od Zrinjskog i pravo je pitanje može li mostarski tim zaustaviti Banjalučane koji jurišaju prema trećoj tituli.

Pokušaji Lukića s jedne i Gogića s druge strane u samo pet minuta igre nagovijestilo je efikasnu utakmicu, a već u osmoj minuti pao je prvi pogodak. David Vuković je postigao spektakularan gol za prvijenac u dresu Borca i definitivno će ući u izbor za gol polusezone, mada će teško nadmašiti majstoriju svog saigrača iz drugog poluvremena.

Herrera je potom u 11. minuti gađao malo pored gola gostiju, a u 20. minuti Grahovac šutira neprecizno Zamalo je Lukić u 38. minuti pogodio, ali njegov udarac glavom na ubačaj Blagaića odlazi malo preko gola.

Najbolje šanse GOŠK je imao u samoj završnici, prvo kada je Gogić glavom gađao malo pored gola, a onda je Milošević izvadio loptu ispod prečke i poslao u korner nakon udarca Skorupa iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti. Pokušao je da iznenadi golmana domaćih, no ovaj se dobro snašao.

Na početku drugog dijela Hasukić je umalo izjednačio, no opet se istakao Milošević. Jurilj je u 59. minuti bio sam u petercu GOŠK-a, ali se spetljao i loše zahvatio loptu, pa je propala dobra šansa za Borac.

U 63. minuti nakon kornera i gužve, lopta dolazi do Lukića, koji je bio siguran za svoj deveti gol u sezoni i za Borčev miran kraj meča. Samo dva minuta kasnije viđen je vjerovatno i gol sezone u WWIN ligi BiH. Rezervista Terzić je šutirao sa preko 50 metara i lobovao golmana gostiju iz Gabele.

Mogao je Herrera do eurogola, no on je iz voleja sa oko 18 metara zatresao vanjski dio mreže, a imao je dobru šansu i iskusni Vranješ, ali ga je izblokirao nesretno njegov saigrač Mlakarić.

Dva spektakularna gola vidjeli smo danas u pobjedi Borca, a jučer majstoriju Nedima Hiroša. Teško se odlučiti za gol kola, ali Terzićev bi svakako trebao dobiti najviše glasova i vrlo moguće da se radi o golu sezone.

Borac je nastavio sa sjajnim igrama i zaista je pravo pitanje da li neko može da zaustavi tim Vinka Marinovića na putu do titule. U narednom kolu Borcu slijedi gostovanje u Mostaru kod Zrinjskog u derbiju kola, a potom naredne srijede gostuju na Koševu Sarajevu u revanšu četvrtfinala Kupa BiH. Podsjetimo da je prva utakmica završila rezultatom 0:0.

Borac – GOŠK 3:0

BORAC: Milošević, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Herrera, Vuković, Lukić, Blagaić, Kulašin, Šušić, Nišić. Trener: Vinko Marinović.

GOŠK: Šutković, Čoko, Šuta, Skorup, Hasukić, Bradara, Musulin, Šero, Ikić, Batarelo, Gogić. Trener: Admir Adžem.