Prijateljski mečevi federalnih prvoligaša

Prijateljski mečevi pred drugi dio sezone

Remi Slobode, težak poraz za Simm Bau i Jedinstvo, pobjede za Zvijezdu, Radnik Hadžiće, Gradinu…

Brojni federalni prvoligaši odigrali su danas prijateljske provjere pred drugi dio sezone.

Sezona u Prvoj ligi FBiH se nastavlja 09.03, a biće veoma uzbudljivo. Jesenji prvak FK Sloboda je danas remizirao kod FK Gornji Rahić.

Domaći su poveli golom Čauševića, da bi u nastavku Sloboda stigla do izjednačenja. Strijelac je bio Luka Merdović i završilo je 1:1.

Pomalo nevjerovatan poraz doživio je BFK Simm Bau. Ovaj klub je posljednji od svih prvoligaša krenuo sa pripremama i očigledno je da će se to osjetiti kako vrijeme bude prolazilo.

Danas je Simm Bau gostovao kod NK Nemila i poražen je sa čak 6:3. Nemila je član Druge lige Centar i zauzima peto mjesto, a danas su favorizovanom rivalu postigli čak šest pogodaka.

Krehmić je upisao hat trick za Nemilu, dva pogotka je dodao Hercegovac, a jedan Dedić.

Jedinstvo je poraženo kod Slobode Mrkonjić Grad sa 3:0, dok je Gradina u komšijskom derbiju savladala FK Seona sa 2:0.

Gosti su se dobro držali 50. minuta, a onda je federalni prvoligaš postigao dva pogotka. Strijelci su bili Aličić i Salkanović.

Rival Zvijezde iz Gradačca bio je Napredak iz Matića. Na kraju je Zvijezda slavila 2:1 golovima Huseinbašića i Tallisona.

NK TOŠK je za rivala imao člana Prve lige RS ekipu Laktaša. Laktaši su se nedavno oprostili od Kupa naše zemlje porazom protiv Posušja, no ostavili su dobar utisak.

Danas je TOŠK prvi i poveo, a strijelac je bio bivši član Željezničara Hamza Gasal. Gasal je ove zime stigao u Tešanj i nema sumnje da će biti veliko pojačanje u borbi za opstanak.

Radnik iz Hadžića bio je uvjerljiv kod Turbine iz Jablanice. Radnik je slavio 4:1, uz dva pogotka Salke Nargalića, te po jedan Bešića i Jašarevića.

Goražde je pod palicom novog trenera Aldina Džidića upisalo poraz od Sutjeske iz Foče. Sutjeska je slavila 1:0.