Chelsea pobjednik Europa lige

CHELSEA – ARSENAL 4:1

CHELSEA je u finalu Europa lige pobijedio Arsenal 4:1 i po drugi put u klupskoj povijesti je osvojio pokal Europa lige.

Arsenalu je finale u Bakuu bila zadnja šansa da se ugura u Ligu prvaka, no Topnici će i treću sezonu u nizu ostati bez elitnog klupskog natjecanja.

Arsenal je počeo dobro, bio je bolji, agresivniji i konkretniji. Imao je nekoliko dobrih pokušaja, a Granit Xhaka je pogodio i vratnicu. U prvih pola sata igrače u plavim dresovima nismo uopće vidjeli na terenu, ali onda je krenulo. Petr Čech, koji se večeras oprašta od nogometa, obranio je nekoliko fantastičnih šansi igračima Chelseaja i samo je on zaslužan što se na poluvrijeme otišlo bez golova.

No, u nastavku se otvorilo. Olivier Giroud odigrao je partiju sezone. Zabio je gol, jedan je namjestio i iznudio je penal. U drugom poluvremenu je ekipa sa Stamford Bridgea pregazila Topnike koji u nastavku nisu postojali na terenu. Hazard se poigravao s očajnom obranom Arsenala, Giroud je bio nezaustavljiv, a jedan je gol zabio i Pedro. Arsenal se nakratko vratio u igru preko Iwobija, koji je smanjio na 3:1 sjajnim golom, ali Hazard je odmah vratio stvari na početak i odveo Chelsea na velikih 4:1. Bio je to kraj ove utakmice.