Chelsea ide u polufinale Lige prvaka

Pirova pobjeda Porta, Chelsea ide u polufinale Lige prvaka
Zanimljiv revanš

U revanš duelu četvrtine finala Lige prvaka Porto je sa 0:1 savladao Chelsea. U polufinale ide londonski klub zahvaljujući trijumfu u prvom meču 0:2.

Prvu pravu priliku na utakmici imali su Portugalci u 11. minuti preko Corone, ali odbrana Chelseaja blokira njegov pokušaj.

Nakon toga još par dobrih prilika za goste, međutim odbrana Plavaca je bila na niovu.

U 27. minuti velika šansa za Chelsea. Havertz je bio u prilici, ali loše je šutirao u završnici.

Igrala se 33. minuta kada su gosti promašili zicer. Corona je propustio ogormnu šansu da Porto dovede u vodstvo.

Pred kraj prvog poluvremena prilika za domaće preko Jamesa ostalo je 0:0.

Početkom drugog poluvremena dvije lijepe šanse na obje strane. Prvo je pokušao Marega za goste, a zatim i James za domaće.

Porto je pokušavao doći do gola koji bi meč učinio zanimljivim, ali u završnici su bili dekocentrisani. Otavio je imao također priliku u 79. minuti.

Do kraja duela Porto uspjeva postići gol u 94. minuti preko Taremija, ali samo za pirovu pobjedu od 0:1.

CHELSEA – PORTO 0:1 (/Taremi 90+4’)

CHELSEA: Mendy, Silva, Azpilicueta, Rudiger, Chilwell, Kante, Jorginho, James, Pulišić, Havertz, Mount.

PORTO: Marchesin, Pepe, Mbemba, Manafa, Sanusi, Grujić, Uribe, Oliveira, Otavio, Corona, Marega.