Bayern pobijedio PSG u Parizu, ali nije dovoljno

Kraj za Bavarce

PSG i Bayern odmjerili su večeras snage u Parizu u revanšu četvrtfinala Lige prvaka. Aktuelni prvak Evrope slavio je s 1:0, ali nedovoljno, pošto francuski tim zbog 3:2 pobjede u Minhenu ide dalje.

Bayern je oslabljen neigranjem nekoliko važnih igrača poput Gnabryja ili Lewandowskog stigao u Pariz, ali i dalje uvjeren da može do polufinala i da može nastaviti svoj put ka odbrani titule prvaka Evrope.

U prvih 45 mintua dobar nogomet, sjajne šanse, posebno za PSG, ali na odmor se otišlo s prednošću Bavaraca. No, idemo redom.

U prvih 25 mintua domaćin je bio opasniji iako je Bayern imao više loptu u posjedu. Prva velika prilika viđena je u 27. minuti. Nakon kontre Mbappe s lijeve strane ubacuje za Neymara, koji je izašao sam pred Neuerom, no njemački golman sjajno brani.

U 36. minuti Neymar majstorski gađa, ali prečka spašava Bayern, da bi u 39. minuti Neymar opet dobro gađao, ali – stativa. Kad već domaćin ne koristi svoje šanse, onda Bayern koristi i dolazi do vodstva.

Tačno pet minuta prije pauze Choupo-Moting je uspio da zatrese mrežu Keylora Navasa.

I nastavak donosi uzbuđenja. PSG je u 53. minuti imao veliku šansu, no Neymar nakon dobre lopte Di Marije malo kasni, pa se Bayern spasio još jednog opasnog napada domaćeg tima.

Igralo se u visokom ritmu do kraja, Bayern je na sve načine pokušavao doći do još jednog gola, no jednako je morao da misli i na odbranu, svjestan da bi jedan gol u mreži Neuera bio dovoljan Parižanima za potpuno slavlje. Unatoč tome što su dali sve od sebe, igrači Bayerna nisu uspjeli proći dalje.

PSG će u polufinalu igrati protiv Manchester Cityja ili Borussije Dortmund. City ima 2:1 prednost, a revanš se igra sutra navečer u Dortmundu.

PSG – BAYERN 0:1

PSG: Navas – Dagba, Danilo, Kimpembe, Diallo – Gueye, Paredes – Di Maria, Neymar, Draxler – Mbappe

Bayern: Neuer – Pavard, Boateng, Lucas, Davies – Kimimch, Alaba – Sane, Müller, Coman – Choupo-Moting