Četvrti trijumf Čelika u nizu, Vitez ispada!

Golovima Jusića iz 16. i Haurdića iz 79. minute, Čelik je kao gost slavio protiv Viteza rezultatom 2:0 i tako ostavio Vitežane četiri boda iza sebe, čime su stigli na korak do opstanka.

Bila je ovo ujedno i četvrta uzastopna pobjeda Zeničana, te šesta utakmica u nizu bez primljenog pogotka. Sve nabrojano, dovelo je Zeničane iz bezizlazne situacije sa jeseni do +4 od opasne zone, u kojoj se sada nalaze jučerašnji domaćini.

Za razliku od Čelika, koji u Ligi za prvaka ne zna za poraz, Vitežani još od avgusta 2016. ne znaju za pobjedu, te su iz komforne situacije u kojoj su se nalazili nakon jesenjeg dijela, nizom poraza i loših rezultata sebe doveli u situaciju da u narednoj sezoni igraju Prvu ligu Federacije.

Sa druge strane, Zeničani su konsolidovali redove i nizom dobrih rezultata, te povratkom Robijaša na tribine, koji su se i u Vitezu okupili u velikom broju, doveli klub u situaciju da i naredne sezone igra Premijer ligu, što je i bio konačni cilj.

Prvo poluvrijeme kao da je bilo preslikano iz nekih prijašnjih mečeva zeničkog sastava. Čelik je, naime, ponovo uspio postići gol u samom otvaranju meča i ponovo je to bilo nakon prekida, a strijelac je u 16. minuti bio Emir Jusić.

Imao je Čelik i nakon toga nekoliko šansi, ali Brković u 19. i 31. minuti nije bio precizan, baš kao ni Karić u 28, dok je jedinu ozbiljnu priliku za loše Vitežane imao Đerić, koji je u 20. minuti iskosa zapucao pored gola.

Nastavak donosi za nijansu agresivniji Vitez, ali bez nekih pretjeranih šansi pred golom Ružića. Pokušao je Musa i sa dva napadača, a onda su kažnjeni iz kontranapada, koji je pogotkom u mrežu Nwolokora završio rezervista Haurdić.