Čelik bolji od Širokog, slavlje Vukova u Vitezu, Velež ponovo bez pobjede

Danas je u terminu od 16:30 sati odigrano pet utakmica 7. kola BHT Premijer lige.

Čelik – Široki Brijeg 2:1

Nogometaši Čelika savladali su ekipu Širokog Brijega sa 7. kolu BH Telecom Premijer lige BiH sa 2:1. Bila je to zanimljiva nogometna predstava u kojoj su crveno-crni zasluženo slavili.

Golove za Čelik postigli su Dedić u 2. I Salčinović u 84.minuti dok je jedini pogodak za goste postigao Kresinger u 90.minuti.

Čelik je krenuo odlučno sa željom za pobjedu i već u 91. sekundi došao do prednosti od 1:0.

Čolić je iz auta u kaznenom prostoru gostiju pronašao Mahira Karića. Ovaj vara svog čuvara, ide udesno i šalje povratnu za Anela Dedića koji u padu sa sedam metara pogađa nebranjeni dio gola.

Širokobriježani u 5.minuti su zaprijetili preko Wagnera čiji udarac odlazi tik iznad prečke. U 13.minuti nakon kornera Dino Ćorić je šutirao sa šest-sedam metara iskosa sa lijeve strane a siguran pogodak spasio je Benjamin Čolić koji je uklizao uz samu stativu i izbio loptu u polje. U 23. minuti pravo je čudo da domaćin nije došao do novog pogotka. Bajraktarević je zaobišao golmana Soldu i ubacio loptu na visinu peterca gdje sene snalaze Marin Popović i Vernes Selimović čiji udarci su izblokirani.

Drugo poluvrijeme započelo je šansom gostiju već nakon 20-ak sekundi ali je loptu ispred Crnov koji je krenuo sam prema golu Čelika u korner izbacio Čolić. Dino Ćorić u 62. minuti Ćorić šalje kratku loptu prema svom golmanu, Marin Popović se bacio prema njoj i uspio u padu pucati ali he Antonio Soldo odbranio svoj gol. Tri minute kasnije Dedić je pokušao sa nekih 15-16 metara, ali je golman gostiju još jednom bio na visini zadatka. U 70. minuti Wagner je sa 20-tak metara šutirao ravno u dobropostavljenog Adilovića, a minut kasnije Selimović na drugoj strani sa slične pozicije je eprecizan.

Rezervista Fenan Salčinović u prvom kontaktu sa loptom postiže pogodak u 84.minuti. Oteo je loptu od Bralića, izašao sam pred golama gostiju iskosa sa lijeve strane i i plasirao loptu u suprotnu stranu. Bio je ovo tek drugi nastup Salčinovića nakon povratka poslije gotovo dvogodišnje pauze. U posljednjoj minuti gosti su postigli počasni pogodak preko Dine Kresingera koji je dobro reagovao na ubačaj suigrača i sa nekih pet metara matirao Adilovića.

Vitez – Olimpic 1:2.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Olimpic, koji je slavio protiv Viteza sa 2:1. Gosti su poveli golom Muharemovića u 42. minuti.

Vitez je izjednačio u 55. minuti golom Pilipovića, a pobjedu Olimpicu donio je Hadžić u posljednjoj minuti.

Velež – Mladost 0:0

Utakmicu bez pogodaka odigrali su Velež i Mladost Doboj Kakanj.

Mostarski klub još uvijek nema pobjedu u domaćem prvenstvu ove sezone.

Rudar Prijedor – Zrinjski 0:1

Nogometaši Zrinjskog upisali su petu pobjedu u ovoj sezoni.

Nakon dva remija na svom terenu Zrinjski je u susretu sedmog kola Premijer lige BiH danas u gostima pobijedio Rudar iz Prijedora sa 1:0. Mostarski tim je vodeći na tabeli sa pet pobjeda i dva remija, a u sedam utakmica nije primio nijedan gol.

Pobjednika je u današnjoj utakmici odlučio Todorović golom u 40. minuti.

Radnik Bijeljina – Drina Zvornik 1:0

Radnik je golom Obradovića u 48. minuti pobijedio Drinu sa 1:0