Bruka na Koševu: Sarajevo ispalo iz Evrope, bez pogodaka protiv Kukesija!

Fudbaleri Sarajeva završili su nastup u drugom pretkolu Evropske lige remiziravši protiv albanskog Kukesija – 0:0 u revanšu na domaćem terenu.

Tako je koševski premijerligaš ukupnim rezultatom 2:3 okončao sramotnu evropsku epizodu protiv, objektivno, slabijeg rivala. Viceprvak BiH iskazao je svu nemoć i neefikasnost pred domaćim navijačima kada ni iz penala nije pogodio mrežu Albanaca, koji su se branili svih 90 minuta.

Pogrdno skandiranje

Nezadovoljni navijači tima sa Koševa pogrdnim skandiranjem ispratili su igrače koji su im priredili još jedno gorko razočarenje, nakon prošlogodišnjeg ispadanja od slabašne Zete. Fanovi domaćina skandirali su odmah poslije utakmice svojim miljenicima, kojima su pružili ogromnu podršku: “Skinite dresove”, “Izdali ste Horde zla”, “Prodali ste Sarajevo”…

Bordo sastav je od početka igrao otvoreno, ali u prvom poluvremenu nije pronašao rješenje za bunker gostiju iz Albanije. U 14. minuti Todorović je šutirao sa 25 metara malo iskosa sa lijeve strane, no lopta odlazi preko gola. Dvije minute kasnije udarac je oprobao i kapiten viceprvaka BiH, Džakmić, ali je šutirao sa 20 metara pravo u golmana Kukesija Halilaja. Novi pokušaj Todorovića sa distance bilježimo u 18. minuti, kada je lopta otišla pored lijeve stative.

Lijepu priliku za anuliranje minusa iz prvog meča u Tirani Sarajevo je imalo nakon pola sata igre. Haurdić je pucao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, a čuvar mreže albanskog tima izbacio je loptu u korner. Pet minuta nakon toga agilni i rastrtčani Suljić petom je proigrao Tadajevića, koji je uputio loptu u mretivnički peterac, gdje nije bilo igrača Sarajeva da je smjeste u mrežu.

Kako se bližio kraj prvog dijela Musemićevi izabranici pojačavali su opsadu gostujućeg gola. Tadajević je u 41. minuti sa preko 30 metara snažnim šutem pogodio prečku. Potom je Todorović načinio soloprodor, no njegov šut prohujao je tik pored lijeve stative.

Nakon ubačaja Suljića u 56. minuti sa desne strane igrač gostiju Brahija u želji da izbaci loptu uzdrmao je stativu. Sredinom drugog dijela Malacarne je srušio Šunjevarića u kaznenom prostoru, što je bio porekršaj za najstrožiju kaznu.

Musemić nije mogao gledati

Iznerviran slabom realizacijom svojih pulena šef stručnog štaba Sarajeva Husref Musemić nije mogao gledati izvođenje jedanaesterca i okrenuo se prema zapadnoj tribini. Melunović je slabo šutirao, a golman Halilaj odbranio je udarac napadača bordo tima. Recimo i to da je Šunjevarić morao napustiti igru zbog povrede kod penala.

Stihijski pokušaji Musemićevih izabranika okončani su u 87. minuti kada je Todorović pucao sa 25 metara, a Halilaj je izbacio loptu iznad prečke. To je bila četvrta odbrana gostujućeg golmana u revanšu, a kasniji jalovi pokušaji Sarajeva nisu donijeli promjenu početnog rezultata.