Široki Brijeg pobijedio Irtysh, Ješe i Ivanković za dvomeč sa Udineseom

Fudbaleri Širokog Brijega izborili su prolaz u treće prekolo Evropske lige nakon što su večeras na Pecari savladali Irtysh rezultatom 2:0, te tako anulirali zaostatak iz prvog meča u Kazahstanu, kada su poraženi sa 2:3.

Osvajač Kupa BiH u narednoj fazi najmasovnijeg takmičenja igrat će protiv slavnog italijanskog Udinesea, a najzaslužniji za taj uspjeh su Ješe i Ivanković koji su postigli golove protiv kazahstanskog tima.

Igrala se 20. minuta kada je Vedran Ješe milimetarski preciznim udarcem iz slobodnog udarca pogodio za 1:0. Imali su Širokobriježani još nekoliko prilika u prvom dijelu, ali su na odmor otišli sa samo golom prednosti.
I u drugom poluvremenu naš tim je imao vbiše od igre, a terensku inicijativu materijalizovali su u 74. minuti kada je rezervista Jure Ivanković u 76. minuti zapečatio sudbinu Irtysha.

Izabranici Slavena Muse u prvom susretu protiv Udinese bit će domaćin, najvjerovatnije na Bilinom polju, a utakmica će se igrati 1. avgusta.