KošarkaSport

Bosna Royal bolja od Kaknja u derbiju 11. kola

Košarkaši Bosne Royal pobijedili su u Sarajevu Kakanj s 89:79 u derbiju 11. kola Lige 10 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Utakmica odigrana u dvorani 1 KSC Skenderija je bila neizvjesna do posljednje četvrtine. U tri perioda igre gosti iz Kaknja su bili ravnopravan protivnik, a Bosna Royal je ”prelomila” meč u svoju korist tek u zadnjih deset minuta, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Goranu Ikoniću Koji je pogodio bitne šuteve za tri poena.

Prvo poluvrijeme utakmice okončano je rezultatom 40:39 u korist gostiju. Izabranici Josipa Pandže parirali su lideru na tabeli zahvaljujući velikoj borbenosti na terenu, dok s druge strane košarkaše Bosne Royal u prva dva perioda meča nije služio šut.

Sličan omjer snaga gledaoci u Skenderiji mogli su vidjeti i u trećem periodu igre, iako je domaćin tih deset minuta dobio s 23:20. Bosna je na krilima Ikonića u posljednjoj četvrtini napravila potpuni preokret. Četvrtinu je dobila rezultatom 27:19, a Ikonić je u tom periodu pogodio nekoliko vezanih šuteva i na kraju imao učinak od 24 poena.

– Zadovoljan sam pobjedom u teškoj utakmici koja je opravdala epitet derbija. Pobjedu je donio kolektiv, svi smo dali svoj maksimum na terenu, a ja sam bio raspoložen i pogodio sam nekoliko važnih šuteva. Ostali smo na prvom mjestu, a sada se okrećemo ekipi Građanskog protiv kojeg se ne smijemo opustiti i dati da nas zavara stanje na tabeli – izjavio je Ikonić nakon utakmice.

Strahinja Dragićević postigao je 17 poena za Bosnu, dok je u timu Kaknja najefikasniji bio Vojin Svilar sa 17 poena.

Bosna Royal u narednom kolu gostuje građanskom u Bijeljini, dok Kakanj dočekuje ekipu Širokog.