Borac – Željezničar 4:3

Utakmica sezone odigrana je u Banjaluci: Tri puta se Željezničar vraćao, četvrti put nije mogao

U posljednjem meču 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sastali su se Željezničar i Borac i odigrali vjerovatno najljepšu utakmicu u dosadašnjem dijelu sezone. Na kraju, 4:3 za Borac, iako su gosti prethodno uspijevali tri puta da se vrate.

Počelo je ranim pogotkom Jove Lukića, koji već u četvrtoj minuti matira Erića i dovodi Banjalučane u vodstvo, ali samo tri minute kasnije radovali su se i gostujući nogometaši. Siniša Stevanović iskosa s desne strane prizemno gađa suprotni ugao Pavlovićevog gola i postiže prvijenac u Premijer ligi u 105. nastupu.

Već u devetoj minut nova velika šansa za Borac, ali je Lukićev pokušaj izblokirao Ikić. Na novi gol čekalo se do 17. minute. Lukić je proslijedio loptu do Ziljkića, ovaj sjajno šutira za novo vodstvo domaćina.

Igrala se 24. minuta, a na semaforu je već bilo 2:2. Sjajna akcija koju je počeo Bekrić, potom Lendrić ubacuje s desne strane, a Ermin Zec na pravom mjestu za novi povratak Željezničara.

Imao je Borac opasnih napada da možda udvostruči vodstvo, ali kada nije iste iskoristio, a onda u 39. minuti Goran Zakarić 50. golom u Premijer ligi vraća prednost Borcu i rezultatom 3:2 otišlo se na odmor.

Gostiam je bilo potrebno osam minuta u nastavku da se još jednom vrate i opet se u strijelce upisuje iskusni Zec. Fantastična kontra, Bojo dodaje do Zeca, ovaj matira Pavlovića za 3:3 i za nastavak nevjerovatne golijade u Banjaluci.

U posljednjih pola sata obje ekipe su tražile gol za pobjedu, smjenjivale se u napadu. U 76. minuti Ziljkić je imao dobar pokušaj, ali na sreću gostiju, pucao je pored gola Erića.

I kada se činilo da će možda doći do podjele bodova, Goran Zakarić šutira i postiže lijep pogodak za 4:3 i na kraju veliku pobjedu Borca. Dojam je da je golman Erić trebao malo bolje reagovati na ovaj udarac nogometaša Borca.