RukometSport

Borac slavio u Vogošći

Challenge kup

Rukometaši Borca savladali su kao gosti Vogošću (22:23) u prvom susretu šesnaestine finala Challenge kupa.

Borac je odigrao jako dobar meč i na kraju su upisali pobjedu, ali će se sasvim sigurno pitanje prolaska u osminu finala odlučiti za sedam dana u Banjoj Luci.

Gosti su imali prednost na otvaranju meča. Konstantno su vodili, imali su prednost od 5:9 u jednom trenutku, ali je Vogošća uspjela da odigra sjajno završnicu prvog poluvremena i da izjednači rezultat na 10:10 nakon 30 minuta igre.

Domaći su bolje ušli i u drugo poluvrijeme. Imali su i plus dva u jednom trenutku (14:12), ali je Borac potom zaigrao mnogo bolje u odbrani i okreću rezultat u svoju korist.

Imali su gosti stalno vodstvo do samog kraja, a iako je domaći tim konstantno bio blizu, pobjeda je na kraju pripala Borcu koji će tako u revanš ući sa prednošću od jednog gola.

Rađenović i Đurđević su sa po pet golova predvodili Borac sa po pet golova, dok je kod Vogošće Osmanhodžić postigao sedam golova.