Bilbija spektakularnim golom donio Zrinjskom pobjedu nad Sarajevom

Plemići nastavili sa pobjedama

Zrinjski je u Mostaru u derbi susretu 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Sarajevo sa 1:0.

Plemići su odigrali odličan meč i sasvim zasluženo su savladali Bordo tim, te su i dalje vodeći tim prvenstva.

Zrinjski ofanzivno ulazi u ovaj meč. Dizdarevića su već u uvodnim minutama domaći nekoliko puta dobro iskušali, ali Memija i Savić nisu uspjeli da ugroze gola gostiju.

Domaći su u devetoj minuti tržili u dva navrata penal. Oba puta je Juranović bio u duelu sa Lazićem, ali je sve što su dobili je žuti karton za Juranovića.

Tičinović je u 19. minuti bio u dobroj šansi. Dizdarević je u posljednji čas reagovao i spasio je svoj gol.

Jedina opasnost pred golom domaćeg tima u prvom dijelu viđena je u 32. minuti. Udarac Ahmetovića sa vrha kaznenog prostora odlazi preko gola.

Zrinjski u 40. minuti dolazi do vodstva. Nemanja Bilbija je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara spektakularno pogodio za prednost od 1:0.

Pokušao je trener Sarajeva Goran Sablić u drugom poluvremenu napraviti nešto izmjenama, ali Bordo tim je bio poprilično bezopasan.

Dugo nije bilo šanse na ovom meču, a zatim Zrinjski u samo dvije minute (67. i 68.) propušta dvije dobre šanse preko Bilbije i Tičinovića.

Nije Sarajevo ništa napravilo u napadačkom dijelu ni u ostatku meča. Napravio je tim sa Koševa premalo da bi se nadao bodovima i ostalo je 1:0 za Plemiće.