KošarkaSport

BiH osvojila šesto mjesto

Greške BiH skupo naplaćene: Španija na Svjetskom prvenstvu!

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u susretu sa reprezentacijom Španije u borbi za peto mjesto na U18 Eurobasketu u Turskoj rezultatom 77:65.

Sa ostvarenim šestim mjestom naši mladi košarkaši nažalost nisu se plasirali na U19 Svjetsko prvenstvo.

Naši reprezentativci odlično su otvorili susret i imali prednost od plust pet nakon čega Španija pravi seriju 14:4. U drugoj četvrtini nastavili su pogađati te otišli na plus 9.

Na poluvremenu naši reprezentativci uspjeli su smanjiti na četiri razlike (38:34).

U trećoj četvrtini obje ekipe su griješile, a rezultat nakon 30 minuta igre bio je 53:49.

Španci su za nijansu bolji bili u četvrtoj dionici i pobjedom se kvalifikovali na U19 Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Kairu.