Željezničar – Leotar 1:1

PREMIJER LIGA BIH

Poslija uvodnih ispitivanja snaga, Željezničar je primio bizaran pogodak u 20. minuti, kada je Ognjen Todorović pogodio mrežu nakon što je uputio centaršut

Fudbaleri Željezničara izjednačili su protiv Leotara, u 1. kolu premijerligaške sezone 2022/2023. Poslija uvodnih ispitivanja snaga, Željezničar je primio bizaran pogodak u 20. minuti, kada je Ognjen Todorović pogodio mrežu nakon što je uputio centaršut.

Todoroviću je bio cilj ubaciti loptu u šesnaesterac protivnika, ali su zbunjeni Kosorić i Muftić samo ispratili loptu u sopstveni gol.

Četiri minute kasnije Željo je vratio “nulu”. Strijelac je bio Edin Cocalić, koji je majstorski, petom pospremio loptu u mrežu. Prethodno je Semir Štilić centrirao iz kornera, lopta je prvo došla do Dženisa Beganovića, koji je vraća u “gužvu”, gdje se odlično snalazi iskusni defanzivac Plavih za 1:1.