FutsalNogometSport

BiH na pogon sjajnog Kahvedžića razbila Švicarsku

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u futsalu

Futsal reprezentacija BiH večeras je u zeničkoj Areni pred oko 400 gledatelja savladala tim Švicarske rezultatom 7:1.

U okviru 1.kola grupe F preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, izabranici Ive Kreze večeras su pokazali da nisu bez razloga najveći favoriti za prvo mjesto u ovoj grupi.

BiH je odlično otvorila utakmicu, kapiten Anel Radmilović u 3.minuti sjajno je šutirao, ali prečka je bila saveznik gostiju. Ipak, golman Švicarske u 5.minuti nije mogao zaustaviti Nermina Kahvedžića, koji je sjajno oslobodio čuvara, te rutinski s pet metara pogodio za 1:0.

Nastavili su domaći igrači s napadima prema golu Švicarske, ali onda je uslijedio šok, jedna brza akcija gostiju u 9.minuti, te poravnanje rezultata na 1:1, gol za goste postigao je Evangelos Marcoyannakis. Ipak gol gostiju nije šokirao domaće futsalere, koji su već u 11. minuti stigli do novog vodstva, sjajan gol petom za 2:1 postigao je večeras najbolji pojedinac Nermin Kahvedžić. Do kraja prvog poluvremena, BiH je postigla i treći gol, a strijelac u 17. minuti bio je Josip Bošković za 3:1 nakon prvih 20. minuta utakmice.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli sa ofanzivom, ali nisu uspjeli da postignu drugi gol. Nermin Kahvedžić bio je nezaustavljiv za gostujuću odbranu, a svoj treći gol postiže u 22. minuti za sigurnih 4:1 za BiH. Švicarska je nakon četvrtog gola u svojoj mreži krenula da igra bez golmana, odnosno s više igračem u polju, ni ta im igra nije pomogla da postignu drugi gol, naprotiv nakon jedne neuspjele akcije, domaći golman Stanislav Galić s gola na gol postiže peti pogodak za BiH u 27.minuti za visokih 5:1 za BiH.

Pokušavali su gosti da ublaže poraz, ali Stanislav Galić bio je nesavladiv u drugom dijelu, sve što je išlo prema golu BiH, ovaj čuvar mreže zaustavio je i dao je veliki doprinos u večerašnjoj pobjedi domaće reprezentacije. BiH stigla je i do šestog gola, kapiten Anel Radmilović u 31. minuti pogodio je za visokih 6:1. Selektor domaće reprezentacije Ivo Krezo u finišu utakmice dao je i priliku ostalim igračima s klupe, do kraja utakmice u listu strijelaca se stigao upisati i Bilal Jelić u 37. minuti za 7:1, to je ujedno bio i konačni rezultat utakmice.

Reprezentacija BiH sutra će od 20 sati u zeničkoj Areni dočekati tim Škotske, dok će u petak protiv Turske, vjerovatno igrati meč za prvo mjesto u ovoj grupi.