Bh. rukometaši poraženi u Rusiji

Muška rukometna reprezentacije Bosne i Hercegovine poražena je na gostovanju u Rusiji u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo koje se igra u Danskoj, i to rezultatom 26:24. Izabranici Dragana Markovića su dobro parirali Rusima, međutim iskusniji i jači protivnik je na kraju slavio.

Bh. rukometaši su poveli sa 3:0, a Rusi svoj prvi gol postižu u sedmoj minuti kada su smanjili na 3:1. Ruse je izluđivao Nebojša Grahovac, koji je bio sjajan na golu naše reprezentacije, a na odmor se otišlo kod rezultata 11:10 u našu korist.

U drugom dijelu Rusi su bolje ušli pa su poveli sa 13:12, ali naši opet uspijevaju preokrenuti i u 42. minuti imaju dva gola prednosti (15:17). Ipak, pad u igri Markovićevih izabranika dogodio se od 45. minute kada Rusi ponovo dolaze u vodstvo koje grčevito čuvaju do kraja meča i upisuju novi trijumf.

U bh. timu Nebojša Grahovac je bio sjajan sa 19 odbrana, Savić je postigao četiri gola, a Vražalić, Mikić i Milas po tri. Kod Rusije Igropulo je postigao pet golova.