Džumhur na odličan način započeo godinu, pobijedio je favorizovanog rivala u tri seta

Bh. teniser Damir Džumhur (154. ATP) plasirao se u osminu finala Challenger turnira u Canberri nakon što je rano jutros bio bolji od favorizovanog Francuza Arthura Rinderknecha (96. ATP).

Meč je trajao dva sata, a na kraju je bilo 6:4, 3:6, 6:3 u setovima za našeg tenisera.

Damir je dobro ušao u meč i već u trećem gemu je uzeo break kojeg je brzo potvrdio i poveo s 3:1. Kod sedmog gema je već imao šansu da osvoji set novim breakom, ali se Francuz izvukao. Ipak, spasa mu nije nije bilo na Damirovom servisu koji je tako poveo u setovima u ovom meču.

U drugom setu se igralo ujednačeno sve do šestog gema kada Rinderknech pravi break koji će, ispostavilo se, biti dovoljan za osvajanje drugog seta i izjednačenje.

Odlučujući set je protekao bez mnogo grešaka prilikom servisa sve do osmog gema kada Džumhur osvaja break za 5:3. Odmah ga je potom potvrdio na svom servisu i to je bilo dovoljno za pobjedu i prolaz dalje.

Džumhur će u osmini finala turnira u Canberri igrati protiv švicarskog tenisera Alexandera Ritscharda (221. ATP) koji je danas bio bolji od Čeha Jirija Veselyja.