Zrinjski remizirao sa Legijom u Mostaru

U prvom meču 1. pretkola Lige prvaka Zrinjski je Pod Bijelim brijegom remizirao sa Legijom 1:1.

Meč se igrao po nesnosnoj vrućini, pa u prvom dijelu osim mnogo borbe i trke skoro da nismo mogli vidjeti ništa značajnije pred oba gola. Legija je u nekoliko navrata prijetila iz prekida, a na drugoj strani izblikiran je udarac Peke u 17. minuti. Igrači našeg predstavnika tražili su jedanaesterac nakon starta nad Mešanovićem u 24. minuti, ali glavni sudac se nije oglasio.

Do isteka prvog dijela vrijedi izdvojiti tek tri žuta kartona za domaće i jedan za goste koje je pokazao španski sudija Gomez.

Ipak, u 49. minuti Legija je stigla do vodstva. Moulin sjajno pronalazi Nikolića, a ovaj loptu šalje u suprotne rašlje gola Zrinjskog za 0:1. Radost Poljaka trajale je kratko, jer je već u 57. minuti nakon kornera Matija Katanec visko skočio i udarcem glavom poravnao je na 1:1. Prethodno je veliku šansu imao Stojkić, ali nakon kornera Zrinjski je ipak uspio doći do izjednačenja.

Opasna akcija Legije viđena je u 65. minuti, ali odbrana Plemića je odlično reagovala. Nikolić je odlično šutirao u 70. minuti, ali se još boljom odbranom istakao Kozić izbacivši loptu u korner. Do kraja nije bilo pravih šansi, a Plemići su novi penal tražili u sudijskoj nadoknadi kada je jedan igrač Legije ponovo igrao rukom, ali pištaljka Gomeza je ostala nijema i meč je završen 1:1.