JOŠ JEDAN USPJEH BH. PLIVAČA: Banjalučanin Jovan Lekić osvojio šesto mjesto na 1500 metara slobodno, sa novim rekordom Bosne i Hercegovine!

Sjajni 17-godišnji Banjalučanin je prije dva dana osvojio srebrenu medalju u trci na 400 metera.

Bosankohercegovački plivač Jovan Lekić osvojio je šesto mjesto u trci na 1.500 metara slobodno na junirskom Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu.

Sjajni 17-godišnji Banjalučanin, koji je prije dva dana osvojio srebrenu medalju u trci na 400 metera, ostvario je rezultat od 15.17.83 čime je za pune četiri sekunde oborio lični i rekord Bosne i Hercegovine u ovoj disciplini kojeg je postavio u jučerašnjim kvalifikacijama.

U fantastičnoj trci pobijedio je Turčin Mert Kilavuz sa 15.02.83 ispred Mađara Davida Betlehema sa 15.02.38.

Jovan Lekić će do kraja Evrospkog prvenstva nastupiti i u trci na 800 metara slobodno.