Evropska liga: Poznati svi učesnici četvrtfinala

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Evropske lige, nakon što su prolaz dalje osigurali i Shakhtar, Braga, Liverpool, Sevilla, te Borussia iz Dortmunda.

U najzanimljivijem meču večeri Manchester United i Liverpool su remizirali na Old Traffordu sa 1:0. Martial je doveo domaće u vodstvo u 32. minuti i vratio im je nadu da mogu do prekreta, ali kada je Coutinho poravano na 1:1 u 45. minuti sve nade Crvenih đavola bile su ugašene. Ostalo je do kraja 1:1, pa su Redsi nakon 2:0 iz prvog meča prošli dalje.

Braga je uspjela u finišu da nadoknadi zaostatak protiv Fenerbahcea i slavila je sa 4:1, što im je bilo dovoljno za prolaz dalje nakon poraza u prvoj utakmici 1:0.

Shakhtar je slavio na gostovanju protiv Anderlechta sa 0:1, pa su Ukrajnici prošli dalje ukupnim rezultatom 4:1.

Sevilla je nastavila put do odbrane trofeja sigurnim trijumfom od 3:0 protiv Basela na svom terenu, a prolaz dalje ovjerila je i Borussija novom pobjedom protiv Tottenhama na White Hart Laneu sa 1:2.

Rezultati:

Manchester United-Liverpool 1:1 (Martial 32’ pen. / Coutinho 45’)
Braga-Fenerbahce 4:1 (Hassan 11, Josue 69’ pen., Stojiljković 74’, Silva 83’ / Potuk 45’)
Anderlecht-Shakhtar 0:1 (Da Silva 90’)
Sevilla-Basel 3:0 (Rami 35’, Gameiro 44’, 45’)
Tottenham-Borussia Dortmund 1:2 ( Son Heung 74’ / Aubameyang 24’ 71’)
Bayer Leverkusen – Villarreal 0:0
Lazio – Sparta Prag 0:3
Valencia – Athletic Bilbao 2:1