Ostali sportoviSport

Aleksandri Roljić bronza na juniorskoj Balkanijadi i norma za SP

Mlada bosanskohercegovačka atletičarka Aleksandra Roljić osvojila je bronzanu medalju na Dvoranskom juniorskom prvenstvu Balkana u Istanbulu.

Članica Altetskog kluba Banja Luka u utrci na 800 m, rezultatom dvije minute 13,03 sekunde, postavila je državni juniorski rekord i ispunila normu za nastup na svjetskom juniorskom prvenstvu u Keniji.

Od ostalih šest bh. predstavnika Sara Lučić osvojila je četvrto mjesto u skoku u vis s preskočenih 1,72 m, Maid Radžić u skoku u vis (1,98 m) i Mediha Salkić u bacanju kugle (13,54 m) osvojili su peta mjesta, Ermin Rahmanović na 60 m prepone (8,40 sekundi) i Anja Čolaković u troskoku (11,62 m) bili su šesti, dok je bacač kugle Nermin Štitkovac bio deseti (15,81 m).

U vodstvu puta puta bili su selektor Elvir Krehmić i treneri Mehmed Skender i Mensur Vrcić.