Albanija se plasirala na Europsko prvenstvo

REPREZENTACIJA Albanije plasirala se na Europsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine. Albanci su u Moldaviji odigrali 1:1 i tako osvojili bod koji im je bio dovoljan da osiguraju mjesto među 24 reprezentacije na Euru. U zadnjem kolu kvalifikacija ugostit će Farske otoke i pokušati doći do pobjede koja bi im donijela i prvo mjesto u skupini, što je važno za ždrijeb.

Pogodak vrijedan plasmana na Euro postigao je iskusni 33-godišnji napadač Sokol Cikalleshi u 25. minuti iz kaznenog udarca. Cikalleshija pamtimo i iz hrvatskog prvenstva kad je u sezoni 2014./15. u dresu RNK Splita zabio 10 golova u 32 nastupa. Vladislav Baboglo postavio je u 87. minuti konačnih 1:1 i tako zadržao nade Moldaviji u borbi za drugo mjesto u grupi.

Brazilsko-argentinska kombinacija Albaniji donijela Euro

Albanija je bila prilično uvjerljiva u sedam utakmica kvalifikacija. Ostvarila je četiri pobjede, dva remija i jedan poraz uz gol-razliku 12:4. Remizirala je na gostovanjima u Češkoj i sada u Moldaviji, dok je izgubila u Poljskoj. Ovo će joj biti drugi nastup na Euru – na najvećoj europskoj smotri zaigrala je i 2016. u Francuskoj.

Kao dobitan potez očito se pokazalo dovođenje Brazilca Sylvinha na izborničko mjesto uoči početka kvalifikacija. Bivšem igraču Arsenala i Barcelone s mjesta prvog pomoćnika pomaže i legenda Manchester Cityja Pablo Zabaleta.