“Petarda” u Mostaru: Velež nemilosrdan prema Posušju

U posljednjem susretu 27. kola Premijer lige BiH, Velež je u Mostaru ubjedljivo savladao Posušje  rezultatom 5:2.

“Rođeni” su poveli u 24. minuti. Lopta je nakon greške gostiju došla do Đanija Salčina, on je dodao Mehmedu Ćosiću, a ovaj Nemanji Anđušiću, koji je pogodio mrežu Borisa Baćaka.

Novi gol u mreži gostiju u 28. minuti. Ponovo je pogodio Anđušić, ovaj put poslije sjajne asistencije Slaviše Radovića.

U 40. minuti bilo je 3:0. Radovac je sjajno utrčao u prostor i ubacio za Salčina, koji je bez problema pospremio loptu u mrežu.

Gosti su uspjeli smanjiti u 45. minuti preko Darija Pavkovića, kojeg je uposlio Anes Mašić.

Velež je do četvrtog gola došao u 51. minuti. Josip Barišić je napravio veliku grešku, Salčin mu je oduzeo loptu i asistirao za Alena Dejanovića, koji je zabio za 4:1.

U 80. minuti tim Feđe Dudića postigao je peti gol. Ćosić je sjajno uočio Dženana Zajmovića, a ovaj lobovao Baćka.

Posušje je ublažilo poraz u 89. minuti golom Barišića, koji je pogodio poslije asistencije Josipa Serdarušića.

Velež je tako došao do 10. ovosezonske pobjede, kojom je skočio na šesto mjesto s 34 boda, jednim više od Širokog Brijega.

Posušje je ostalo deveto s 25 bodova, što je tri više od ugroženog Rudar Prijedora.