Ajax izbacio Juventus!

Odavno niko nije tako očitao bukvicu Staroj dami: Ajax izbacio Juventus!
Holandski klub u polufinalu

Fudbaleri Ajaxa plasirali su se u polufinale Lige šampiona nakon što su večeras u Torinu porazili Juventus sa 2:1 u revanšu četvrtfinala.

Podsjetimo, u prvom susretu u Amsterdamu bilo je 1:1, pa je po mnogim mišljenjima Juventus bio favorit za prolaz dalje. Ipak, Ajax je očitao lekciju Staroj dami posebno u drugom poluvremenu i sasvim zasluženo prošao dalje.

U prvom dijelu prvog poluvremena Juventus je bio nešto bolji i konkretniji, ali nije stvarao veće šanse. Tako se igralo sve do 28. minute kada je Miralem Pjanić ubacio, a Cristiano Ronaldo pogodio za vodstvo Stare dame.

Ipak, prednost Juventusa je trajala jako kratko, tačnije rečeno samo šest minuta nakon čega je Van de Beek izjednačio rezultat. To je bilo to što se tiče prvog dijela.

U nastavku meča smo gledali potpuno drugačiju sliku na terenu. Ajax je potpuno nadigrao Juventus i stvorio mali milion prilika pred njihovim golom, a na kraju je postigao ‘samo’ jedan gol.

Grmilo je i sijevalo sa svih strana prema golu Szczesnyja. Redom su pokušavaliu Ziyech, Neres, De Jong i kompanija, ali poljski čuvar mreže je odoljevao sve do 67. minute kada je De Light pogodio glavom nakon kornera i donio prednost svom timu.

Embedded video

Blaugrana@BlaugranaEn

DE LIGT SCORE TO TAKE THE LEAD FOR AJAX #BARCA #JUVE #AJAX #UCL 13910:31 PM – Apr 16, 201957 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

Ajax je i nakon tog gola bio bolji na terenu te je stvarao šanse dok Juventus s druge strane nije uspio da učiniti apsolutno ništa pred golom gostiju i ostalo je 1:2.

Ajax se na ovaj način pridružio Barceloni u polufinalu i u svom polufinalnom ogledu će igrati protiv boljeg iz meča Manchester City – Tottenham koji je na programu sutra navečer.

Naravno, holandska ekipa je na ovaj način napravila veliko iznenađenje, ali obzirom da je do sada izbacila Real i Juve, sigurno je da neće biti autsajder protiv bilo koje ekipe do kraja takmičenja.