Borac slavio u derbiju, diskutabilan pobjedonosni pogodak

U okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine danas smo od 15:15 sati pratili meč Borca i Zeljezničara. Banjalučki i sarajevski tim odigrali su meč s pet golova, a gol više postigli su domaći. Bilo je 3:2.

U trećoj minuti odmah velika šansa za Borac. Kvržić je centrirao, Jurilj s nekoliko metara glavom šutira pored gola.

Tri minute kasnije Borac stiže do vodstva. Blagaić je centrirao, na drugoj stativi u petercu se najbolje snalazi Kvržić koji pogađa za 1:0.

Prijetio je Borac i nakon vodećeg gola. Kosorić u jednom navratu otklanja opasnost, a drugi put po loptu u mrežu Muftić je morao u 25. minuti.

Dobar napad Borca po desnoj strani. Kvržić za Čavića koji dobro vidi Lukića, a napadaču Borca nije bilo teško da pogodi za 2:0.

Prva prilika za goste u 27. minuti. Boljević je šutirao, lopta od bloka ide u korner.

Dvije minute kasnije Željezničar dolazi do pogotka. Galić je ubacio s desne strane, a Krpić pogađa za 2:1.

Minut nakon toga Muftić zaustavlja pokušaj Čavića. Na isteku prvog dijela Željezničar je mogao do 2:2, no udarac Drlje Mijatović odbija na stativu svog gola.

Na početku nastavka dvije sjajne šanse za Borac. Lukić je prvo šutirao glavom preko gola gostiju nakon ubačaja Blagaića, da bi u 52. minuti isti igrač promašio sjajnu šansu kada mu je poklon loptu dao Dubačkić.

Nesporazum sada Mijatovića i jednog odbrambenog igrača Borca u 65. minuti, no na sreću domaćina nema gola. Lopta je išla ka mreži domaćina, no Krvžić je stigao i zaustavio.

Tri minute kasnije Borac, tačnije golman Mijatović, poklanjaju gol gostima. Mijatović je htio da ispuca loptu, Krpić je to pratio, napucao ga je crnogorski reprezentativni golman, a lopta se za 2:2 odbija u mrežu.

Ovaj gol itekako je podsjetio na onaj kada je Benzema pritisnuo Kariusa u finalu Lige prvaka ili kada je Lloris na sličan način pogriješio u finalu SP 2018. godine, a gol postigao Mario Mandžukić.

Do kraja nismo vidjeli neke izrazito dobre prilike, sve do sudijske nadoknade. Nakon centaršuta Muftić je u duelu sa Ćelićem, glavni sudija ništa ne svira, iako su gosti tražili prekršaj, a Jokić pogađa za 3:2.

Borac je s 33 boda prvi na tabeli, Sarajevo ima šest manje. Sedam manje ima Zrinjski, uz dvije utakmice manje. Željezničar je sedmi s 18 bodova.

Sada slijedi reprezentativna pauza. Nakon nje, u 15. kolu, Borac će u goste kod Igmana u Konjic, dok će Željezničar biti domaćin Posušju.