3. Eurocupa: Treći poraz Igokee, sada od rumunjskog Asesofta
Prvak BiH je u okviru trećeg kola E-grupe sinoć u Laktašima poražen od prvaka Rumunije Asesofta sa 77:84 (22:18, 12:27, 24:16, 19:23).
Asesoft je pobjedu osigurao tek u finišu meča, iako je u trećem periodu imao 17 poena prednosti. No, Igokea je u posljednjoj dionici uspjela da dođe na koš zaostatka, ali nije imala snage za preokret.
U timu Igokee najefikasniji su bili Bunić sa 21 i Gordić sa 20 poena, a kod Asesofta Zeković sa 25 i Lee sa 17 poena.
U sljedećem 4. kolu košarkaši Igokee 6. novembra gostuju u Sofiji.
GRUPA A
Cibona Zagreb vs. Artland Dragons 77-87
Le Mans Sarthe vs. CEZ B. Nymburk 81-74
FoxTown Cantu vs. Telenet Ostend 83-58
Tabela
FoxTown Cantu 3-0
Telenet Ostend 2-1
Le Mans Sarthe Basket 2-1
CEZ Basketball Nymburk 1-2
Artland Dragons 1-2
Cibona Zagreb 0-3
GRUPA B
Bilbao Basket vs. Belgacom Spirou 98-71
Dinamo B. Sardegna vs. Elan Chalon 102-87
EWE Baskets vs. Cedevita Zagreb 92-90
Tabela
Bilbao Basket 3-0
Dinamo Banco Sardegna 2-1
EWE Baskets Oldenburg 2-1
Cedevita Zagreb 1-2
Elan Chalon sur Saone 1-2
Belgacom Spirou Charleroi 0-3
GRUPA C
Paris Levallois vs. Ratiopharm Ulm 68-78
Cimberio Varese vs. Asvel Villeurbanne 78-85
Union Olimpija vs. Valencia Basket 67-64
Tabela
Valencia Basket Club 2-1
Asvel Villeurbanne Lyon 2-1
Union Olimpija 2-1
Ratiopharm Ulm 2-1
Cimberio Varese 1-2
Paris Levallois 0-3
GRUPA D
BCM Gravelines vs. Belfius Mons Hainaut 75-52
Virtus Rome vs. Alba Berlin 85-71
Telekom B. Bonn vs. CAI Zaragoza 108-104
Tabela
BCM Gravelines Dunkerque3-0
Virtus Rome 2-1
Alba Berlin 2-1
CAI Zaragoza 1-2
Telekom Baskets Bonn 1-2
Belfius Mons Hainaut 0-3
GRUPA E
Hapoel Migdal vs. Khimki Moscow R. 80-87
Pinar Karsiyaka vs. Lukoil Academic 84-69
Igokea Aleksandrovac vs. CSU Asesoft 77-84
Tabela
Pinar Karsiyaka Izmir 3-0
Hapoel Migdal Jerusalem 2-1
CSU Asesoft Ploiesti 2-1
Khimki Moscow Region 2-1
Lukoil Academic Sofia 0-3
Igokea Aleksandrovac 0-3
GRUPA F
Alba Fehervar vs. Khimik Yuzhne 75-88
Nizhny Novgorod vs. Buducnost VOLI 83-62
PAOK Thessaloniki Aykon TED Ankara 75-77
Tabela
Khimik Yuzhne 3-0
Nizhny Novgorod 2-1
PAOK Thessaloniki 2-1
Buducnost VOLI 1-2
Aykon TED Ankara 1-2
Alba Fehervar 0-3
GRUPA G
Kalev Cramo Tallinn vs. Unics Kazan 72-81
Banvit Bandirma vs. MZT Skopje 85-61
VEF Riga vs. Maccabi Haifa Bazan 73-94
Tabela
Unics Kazan 3-0
Banvit Bandirma 2-1
Maccabi Haifa Bazan 2-1
VEF Riga 2-1
MZT Skopje Aerodrom 0-3
Kalev Cramo Tallinn 0-3
GRUPA H
Radnicki Kragujevac vs. Spartak SPB 97-80
Bisons Loimaa vs. Besiktas I. Forex 60-61
Panionios vs. Neptunas Klaipeda 86-91
Tabela
Radnicki Kragujevac 2-1
Panionios Athens 2-1
Besiktas Integral Forex 2-1
Neptunas Klaipeda 1-2
Bisons Loimaa 1-2
Spartak Saint Petersburg 1-2
www.magazinplus.eu