FutsalNogometSport

6. kolo Premijer futsal lige BiH: Kiks Starog Grada, Centar slavio u Livnu

Utakmicama 6. kola Premijer futsal lige BiH „lige za prvaka“, u vrhu tabele kao da se počela „oštriti slika“ , Centar je izvojevao veliku pobjedu u duelu protiv „tvrdog“ Seljaka u Livnu 2:3, dok je Mostar SG Staklorad reklo bi se ostvario „veliki“ remi pod Bijelim Brijegom u Mostaru u gradskom derbiju sa Zrinjskim 2:2.
U Livnu je domaća publika imala meč za uživanje, lider na tabeli i aktuelni šampion Centar i domaći Seljak, utakmica visokog kvaliteta, puna lijepih i nadahnutih poteza, bravuroznih odbrana, malih minijatura i majstorija na obe strane. Domaći igrači imaju za čim da žale , propustili su veliki broj šansi, ali su ostavili srce na terenu , što je livanjska publika znala da nagradi ali znali su da nagrade i gostujuće igrače za prikazanu igru a posebno golmana Omerbegovića koji je branio i „nemoguće“ i na čijim čudesnim intervencijama je Centar upravo izgradio ovu pobjedu. Na kraju minimalna pobjeda ali velika tri boda Centar nosi u Sarajevo i u narednom 7. kolu, možda i presudnom meču upravo čeka svog jedinog pratioca ekipu Mostara SG Staklorad.
S druge strane, Mostar SG Staklorad je „posrnuo“ na još jednom gostovanju, ovaj put u gradskom derbiju pod Bijelim Brijegom sa ekipom Zrinjskog odigravši tek 2:2. Posle tvrdih 0:0 na poluvremenu, domaći ti je zaigrao angažovanije i došao do vođstva od 2:0 u 38. minutu i kada su svi očekivali sigurnu domaću pobjedu, ipak nisu tako mislili „baš svi“. Tada na scenu stupa Dejan Pavlović koji sa dva pogotka u poslednjoj minuti „spašava“ bod svojoj ekipi sa čim u Mostaru SG Staklorad moraju biti na kraju i zadovoljni, iako ih ovaj remi udaljava od planiranog cilja. Kalkulacije o prvaku bi mogle pasti upravo u narednom 7. kolu kada se u Sarajevu sastaju Centar i Mostar SG Staklorad.
U Čitluku, Brotnjo S Premier je ugostio ekipu Leotara i na kraju slavio rezultatom 3:2 u utakmici u kojoj su domaći imali prednost od 2:0 ali su gosti uspjeli poravnati na 2:2, da bi ipak na kraju bodovi ostali u Čitluku. Sem prestiža utakmica nije imala drugi značaj jer je Leotar i formalno otpao u borbi za titulu dok je Brotnjo još samo formalno u kombinaciji ali realno je to gotovo i nemoguće ostvariti.
U „ligi za opstanak“ ,Tango je pobjedom u poslednjoj minuti nad „otpisanom“ Jošavkom 2:4 osigurao prvu poziciju i mirno može da nastavi takmičenje, dok je Bosna Kompred pobjedom nad Sofićem od 5:2 i Kaskada pobjedom nad Čelincem 5:2 „zamutili“ sliku u borbi za opstanak, pa je tu sada daleko složenija situacija nego li što je bila pre ovog kola.
Neočekivano Jošavka je i ovaj put bila blizu bodova, protiv „opuštene“ ekipe Tanga, do pred sam kraj susreta su imali čak i prednost od 2:1 a onda se Tango „prenuo“ u poslednjoj minutu i ipak stigao do trijumfa rezultatom 2:4, čime su gotovo „zabetonirali“ prvo mjesto u „ligi za opstanak“.
Bosna Kompred je ugostila ekipu Sofića i slavila rezultatom 5:2, ali su tuzlaci pored pobjede, goste ostavili i na tabeli za jedan bod, pa je Sofić sada u dosta složenijoj situaciji u borbi za opstanak.
U Gračanici Kaskada je takođe trijumfovala nad Čelincem 5:2 i sada se bodovno izjednačila sa ekipom Sofića, ovim porazom ekipi Čelinca „zvoni za uzbunu, pa će nastavak takmičenja biti skroz neizvjestan u traženju drugog putnika u niži rang.

LIVNO: MNK Seljak – MNK Centar 2:3 (1:2)
MOSTAR: MNK Zrinjski – MNK Mostar SG Staklorad 2:2 (0:0)
ČITLUK: MNK Brotnjo – KMF Leotar 3:2 (2:0)