5. kolo ABA lige: Igokea poražena od MZT-a sa 75:70

Košarkaši Igokee izgubili su u susretu 5. kola regionalne ABA lige od ekipe MZT-a rezultatom 75:70.

Na gostovanju u Skoplju predstavnik BiH je poražen već u prvom poluvremenu utakmice koje je izgubio s 48:29. U nastavku meča, Igokea je zaigrala mnogo bolje i počela sustizati predost domaćeg tima.

Iako su imali priliku da izjednjače, pa čak i do potpuno preokrenu utakmicu, ”Igosi” nisu imali snage da dođu do konačnog trijumfa te su upisali drugi ovosezonski poraz.

Najefikasniji košarkaš bh. tima bio je Vuk Radivojević s 20 poena i šest skokova, a Miloš Komatina je postigao 16 poena uz pet skokova.

U timu MZT-a istaknuo se Danilo Mijatović s 14 poena i tri skoka, dok je Đorđe Drenovac je dodao 13 poena.

U narednom kolu, 19. oktobra, prvak BiH gostuje u Sremskoj Mitrovici ekipi Mega Leksa.