logo
bios

14. kolo: Sloboda – Bosna V

Objavljeno prije 2 mjeseca . u sub, dec 14th, 2019

Bosna Vispak oslabljena u Tuzli

U okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, Bosna Vispak će gostovati ekipi Slobode u Tuzli. Ove sezone Bosna Vispak i Sloboda su se susretali već jednom i to u okviru 2. pretkola Kupa Bosne i Hercegovine. Tada je Sloboda u meču bez odbrana slavila rezultatom 37:33 i plasirala se u četvrtfinale.

Ove sezone Sloboda nije izgubila nijedan bod na domaćem terenu, a upisala je šest pobjeda u isto toliko mečeva. U duel sa našom ekipom Sloboda ulazi sa sedam bodova manje, a ima 19 bodova. Naš tim je na gostovanjima ove sezone odigrao sedam mečeva, ovo će biti osmi, a iz tri smo izašli poraženi. Upisali smo dvije pobjede i dva remija.

Problem za naš stručni štab uoči ovog meča u Tuzli su povrede. Tako sigurno neće nastupati kapiten Adnan Harmandić, koji se povrijedio u Trebinju i za njega je ova polusezona već završena.

Mahir Burić je u Trebinju igrao povrijeđen, te je njegov nastup upitan zbog povrede mišića. Emir Omanović ima problema sa povredom prepona i cijelu sedmicu trenira po posebnom programu, dok je golman Enes Sirćo povrijedio ložu. Nastupi trojice igrača su pod znakom pitanja i do pred samu utakmicu se neće znati da li će biti na terenu.

Kao što je poznato, Nedžad Imamagić je posljednju utakmicu odigrao protiv Izviđača, te još nije sanirao povredu koljena, pa je i njegov nastup upitan.

Ovome dodajmo i da se naši mladi rukometaši – Adnan Kurtović, Hamza Karavdić, Adnan Jamaković i Berin Keso, tek danas vraćaju iz Makedonije, ali se nadamo da će moći sutra nastupiti.

Utakmica Sloboda – Bosna Vispak igra se danas u 19 sati u tuzlanskom Mejdanu, a našim rukometašima želimo puno sreće, koja će nam trebati.

rkbosna.ba

RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M) – 14. KOLO
DANSATDOMAĆINGOSTREZ
14.12.19:30Sloga DobojGoražde– : –
14.12.19:00RK SlobodaBosna Visoko– : –
14.12.19:00KonjuhDrina– : –
14.12.19:00IskraSloga GV– : –
14.12.19:00MaglajGračanica– : –
14.12.19:00VogošćaIzviđač– : –
14.12.18:00LokomotivaSlavija– : –
13.12.20:00BoracLeotar29 : 25
TABELA
RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M)
#KLUBUPNIB
1.RK Borac Banja Luka (+1)14120236
2.RK Gračanica13110233
3.RK Bosna Visoko1382326
4.RK Lokomotiva Brčko1372423
5.RK Izviđač1362520
6.RK Sloga Gornji Vakuf1362520
7.RK Sloboda Tuzla1361619
8.RK Sloga Doboj1347219
9.RK Leotar (+1)1460818
10.RK Slavija1352617
11.RK Maglaj1351716
12.RK Vogošća Poljine Hills1351716
13.RK Konjuh Živinice1342714
14.RK Iskra1342714
15.RK Goražde1330109
16.RK Drina1310123



Copyright 2016 Magazin Plus d.o.o. Sva prava zadržana.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Programiranje: Magazin plus
Na vrh