Poljska i Portugal plasirali se na Svjetsko prvenstvo iz UEFA-ine zone

Baraž za Svjetsko prvenstvo

Selekcije Poljske i Portugala su se plasirale na Svjetsko prvenstvo iz UEFA-ine zone.

Poljska je na domaćem terenu slavila pobjedu nad Švedskom s 2:0 te tako čekirala kartu za Mundijal u Kataru.

Domaći su oba gola postigli u drugom poluvremenu, a strijelci su bili najbolji igrači selekcije Robert Lewandowski i Piotr Zielinski.

Lewandowski je zabio u 49. minuti nakon uspješno izvedenog penala. Njegov gol možete pogledati ovdje. Zielinski je pobjedu potvrdio u 73. minuti.

Poraz Švedske znači da na Svjetskom prvenstvu nećemo gledati Zlatana Ibrahimovića kojem je predstojeći Mundijal mogao biti posljednje veliko takmičenje u bogatoj karijeri.

U drugom meču Portugal je izbacio Sjevernu Makedoniju s rezultatom 2:0 Srca Makedonaca je slomio Bruno Fernandes koji je postigao oba gola.

Veznjak Manchester Uniteda je pogodio u 32. minuti na asistenciju Cristiana Ronalda, dok je drugi gol postigao u 65. minuti.

Makedonci su u polufinalu kreirali senzaciju i izbacili Italiju, međutim za dvije velike utakmice u nekoliko dana ipak nisu imali snage pa će čekati novu priliku za svoj prvi plasman na Svjetsko prvenstvo.

Posljednji putnik u Katar iz Evrope će biti poznat u junu kada će biti odigrani preostali mečevi baraža. U finalu je već Vels koji čeka pobjednika duela Škotska – Ukrajina.