Hajduk i Dinamo odigrali derbi bez pobjednika

1:1 NA KRAJU

Spektakl u Splitu pred 30.000 navijača: Hajduk i DInamo odigrali derbi bez pobjednika

Nogometaši Hajduka i Dinama u sjajnom ambijentu splitskog Poljuda pred 30.000 navijača odigrali su meč bez pobjednika u okviru 14. kola Hrvatske nogometne lige, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.

Hajduk je nešto bolje otvorio meč i bio je bolji tim na početku utakmice, a nakon nekoliko opasnih napada, u vodstvo su stigli u 27. minuti.

Nakon ubačaja iz kornera lopta je otišla na drugu stativu, a tamo je na pravom mjestu bio Livaja kojem nije bilo teško da je sa svega nekoliko metara pošalje u praznu mrežu za vodstvo svog tima. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Koreografija navijača Hajduka uoči početka utakmice (Foto: Matko Begović/Pixsell)

Nakon rezultatskog zaostatka, Dinamo je očekivano znatno bolje zaigrao u drugom poluvremenu, a plod bolje igre stigao je u 72. minuti kada je Petković pogodio za 1:1 i postavio, na kraju će se ispostaviti, konačan rezultat susreta. Dinamo je do poravnanja došao golom iz penala.

Dinamo nakon ovog meča ostaje na prvom mjestu na tabeli sa 35 osvojenih bodova, osam više od Hajduka koji je na drugom mjestu. Treći je Osijek koji nakon 13 odigranih utakmica ima 24 osvojena boda.