Danska među četiri najbolje ekipe Evrope

U četvrtfinalnom duelu odigranom u Bakuu Danci savladali Češku (2:1)

Fudbalska reprezentacija Danske treći je polufinalista Evropskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalnom duelu odigranom na Olimpijskom stadionu u Bakuu pobijedila Češku sa 2:1.

Danci su poveli već u 5. minuti kada je Striger Larsen (Stryger) izveo korner, a lopta pronašla Tomasa Dilejnija (Thomas Delaney). Izabranici Kaspjera Hjulmanda su udvostručili prednost u 42. minuti kada je sjajnu asistenciju Joakima Melea (Maehle) u mrežu pospremio Kasper Dolberg. Česi su mijenjali na poluvremenu i silovito napali Dance, a nagrada je došla u 49. minuti kada je Patrik Šik (Patrick Schick) iskoristio ubačaj Vladimira Kufala (Coufal).

To je bio peti gol češkog napadača na ovom prvenstvu, te se tako izjednačio na čelu liste strijelaca sa Kristijanom Ronaldom (Cristiano). U nastavku je bilo prilika ispred oba gola, ali ništa što bi donijelo promjenu rezultata. Mele je u 82. minuti nakon duplog pasa sa Jusufom Polsenom (Yussuf Poulsen) izbio pred češkog golmana, ali je to Tomaš Vaclik odbranio.

Danska će u srijedu (7. jula) u okviru polufinala na Vembliju odmjeriti snagu sa boljim iz duela Ukrajine i Engleske.