Bayern i Real remizirali u novoj golijadi Lige prvaka, odluka o finalisti pada u Madridu

Ovosezonsko izdanje Lige prvaka ponudilo nam je večeras još jednu golijadu. Bayern i Real su remizirali rezultatom 2:2 u Minhenu, u prvom meču polufinala, a tako će odluka o finalisti pasti u revanšu u Madridu.
Silovito je u utakmicu ušao Bayern i imao veliku priliku već u prvoj minuti. Sane je na asistenciju Kanea izašao sam pred gostujućeg golmana, ali Lunin spašava Real.

U 6. minuti Lunin zaustavlja i udarac Kanea, a potom engleski napadač pokušava da ga matira šutem s centra terena, no lopta odlazi preko prečke.

Nakon toga je Real uspio da se oslobodi početnog pritiska, a u 24. minuti stiže i do vodstva od 1:0 iz svoje prve prave akcije na utakmici. Sjajno je tada asistirao Kroos, Vinicius je izašao sam pred Neuera i pogodio!

Do kraja prvog poluvremena gledali smo pravu nogometnu uspavanku, a jedino je još vrijedan pomena pokušaj Kanea iz slobodnjaka u 42. minuti, kada je lopta završila pored gola.

Bolji nogomet dva evropska giganta ponudila su nam u drugom poluvremenu, koje je otvoreno šansom za Real u 51. minuti. Kroos je šutirao iz prve nakon što mu je Bellingham odložio loptu, ali još ljepše brani Neuer.

Samo dvije minute poslije Bayern stiže do poravnanja! Sane je sjajno prošao po desnoj strani, a onda se namjestio na lijevu nogu i zakucao loptu u mrežu Madriđana za 1:1!

U 56. minuti dosuđen je i penal za Bayern nakon što je u kaznenom prostoru oboren Musiala. Odgovornost je preuzeo Kane i s bijele tačke matirao Lunina za veliki preokret Bayerna i vodstvo od 2:1.

Sredinom drugog poluvremena još jednu šansu imao je Kane, ali njegov šut sa sedam metara sjajno blokira Rudiger.

Real je do poravnanja mogao u 79. minuti kada je Vinicius izbio sam pred Neuera s lijeve strane, ali njegov šut fantastično brani Neuer.

Samo dvije minute kasnije dosuđen je penal za Real nakon prekršaja domaćih nad Viniciusom u šesnaestercu. Upravo je Vinicius namjestio loptu “na kreč”, šutiraoi pogodio za 2:2.