Damir Džumhur podsjetio na najbolje dane: Pokazao je mentalitet pobjednika i izbacio Fogninija!

Kvalifikacije u Dohi

Nakon ispadanja u polufinalu Challengera u Bahreinu, Damir Džumhur je stigao u Katar gdje je na sjajan način započeo kvalifikacjie za ATP turnir u Dohi.

U prvom kolu kvalifikacija za ATP turnir u Dohi danas je Damir Džumhur s 2:0 slavio protiv Fabija Fogninija, po setovima 6:4 i 7:6.

Odmah u prvom gemu Džumhur oduzima servis Italijanu. Međutim, vratio se brzo Fognini, uzeo dva brejka i poveo 4:2.

To je bilo sve od njega u prvom setu. Džumhur tada pokazuje sjajan mentalitet, uzima dva brejka, a onda na svoj servis koristi drugu set loptu za 1:0.

Dva uvodna gema drugog seta donose po brejk na obje strane. Džumhur je uzeo servis Fogniniju, ali ga odmah i izgubio.

U devetom gemu Džumhur opet oduzima servis Fogniniju i servira za pobjedu, no nije uspio i izgubio je servis.

Ponovo ista stvar u naredna dva gema. Džumhur uzima servis, servira za pobjedu, ali Fognini se vraća i gledali smo taj brejk.

Italijan je poveo 4:0, vodio je 6:4 i imao dvije set lopte, ali Džumhur pravi seriju od 4:0, koristi prvu meč loptu i dolazi do pobjede.

Već sutra će Džumhur ponovo na teren. Protivnik će biti Italijan Zeppieri, 113. igrač svijeta i ukoliko Sarajlija slavi plasirat će se na turnir.

Zaista nas raduje forma Damira Džumhura koji podsjeća na najbolje dane. U 2024. godini ima 10 pobjeda na 14 mečeva.