Zvijezda 09 i Tuzla City podijelili bodove

Fudbaleri Zvijezde 09 i Tuzla Cityja remizirali su u derbiju začelja Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rezultat je danas na Gradskom stadionu u Ugljeviku bio 1:1.

Nismo vidjeli veća uzbuđenja na startu utakmice, a prva opasnost je bila pred golom domaćina u 14. minuti.

Tada je golman Jelovac pogriješio i poklonio loptu Hadžiću, koji dodaje do Nukića, a on ne koristi poklon i ostaje 0:0.

Samo tri minute poslije nova stopostotna šansa za Tuzla City. Delimeđac je ovaj put proigrao Nukića, kojeg ovaj put zaustavlja Jelovac.

Zvijezda 09 je prvu šansu imala u 26. minuti preko Danonskog, čiji šut glavom završava preko gola.ž

Veliku priliku je domaćin imao u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Godswill je šutirao iz neposredne blizine, ali Fejzić sjajno brani.

Nukić je s promašajima nastavio u drugom poluvremenu. U 48. minuti je loše zahvatio loptu u dobroj poziciji, da bi uslijedila kontra Zvijezde 09, koju promašajem završava Blažević.

U 56. minuti Pantelić dobro šutira, ali brani Jelovac, da bi na odbijenu loptu natrčao Hadžić i poslao je preko gola.

Potom Hadžić šutira glavom, Jelovac brani, a u 64. minuti je Tuzla City poveo.

Karjašević je asistirao za Pantelića i izbacio ga samog pred Jelovca, kojeg ovaj matira za 1:0 vodstvo Tuzla Cityja.

No, radost gostiju nije dugo trajala, pošto u 67. minuti divno iz slobodnjaka pogađa Maksimović i poravnava na 1:1.

Uslijedio je miran period igre, a onda su se oba tima potpuno otvorila u samom finišu i pravo je čudo da nismo vidjeli više niti jedan gol.

Ostalo je 1:1. prenosi Scsport.ba