Zrinjski ovjerio titulu, Olimpic izborio opstanak

Fudbal – Premijer liga BiH

Utakmicama 30. kola završeno je takmičenje u nogometnoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine u sezoni 2015/16.

U derbi susretu kola nogometaši Zrinjskog u Mostaru su pobjedom nad Slobodom sa 2:1 ovjerili titulu, koji su izborili još u prošlom kolu.

Nogometaši Širokog Brijega su uvjerljivom pobjedom na Radnikom 5:0, osvojili treće mjesto i osigurali plasman u kvalifikacijama za Evropsku ligu.

U malom gradskom debriju Olimpic je na Koševu slavio nad Sarajevom s 3:1 i izborio opstanak u elitnom društvu, dok “bordo” timu ostaje nada da će Sloboda osvojiti Kup u revanš susretu protiv Radnika, koji se u srijedu igra u Bijeljini.

Samo u slučaju da Tuzlaci osvoje Kup, Sarajevo bi kao četvrtoplasirana ekipa moglo da izbori nastup u Evropi.

U narednoj sezoni, uz već od ranije poznate ekipe – Velež, Drinu, Rudar i Travnik, u niži rang takmičenja još se sele Slavija, koja je danas u Lukavici remizirala sa  Željezničarom 1:1, kao i Borac koji je u Banja Luci igrao bez pobjednika sa Vitezom 2:2.

Rezultati susreta posljednjeg, 30. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Travnik – Drina 4:2
Čelik – Mladost 1:0
Široki Brijeg – Radnik 5:0
Borac – Vitez 2:2
Rudar – Velež 4:0
Zrinjski – Sloboda 2:1
Sarajevo – Olimpic 1:3
Slavija – Željezničar 1:1