Zrinjski osvojio samo bod protiv Radnika

Nogometaši Zrinjskog kiksali su u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.Plemići su u Mostaru dočekali Radnik, te su osvojili samo bod u utakmici koja je završena bez pogodaka.

Gosti su prvi zaprijetili u 9. minuti kada je Hadžić bio u prilici, ali mu je Brkić odbranio zicer. Pet minuta kasnije Brkić je još jednom sjajno odbranio, ovaj put nakon Pecinog udarca.

I u 51. minuti golman Zrinjskog je bio junak svoje ekipe kada je odbranio Đurićev udarac.

Bezidejni Zrinjski danas je najbolju priliku imao u 84. minuti kada je Čurjurić ubacio, a Jakovljević pogodio stativu.

U posljednjim trenucima meča Plemići su tražili penal tražeći igranje rukom jednog od igrača gostiju u kaznenom prostoru, ali arbitar Ermin Sivac nije pokazao na bijelu tačku, te je ostalo 0:0.

Susret bez pogodaka viđen je i u Gabeli gdje su se sastali GOŠK i Sloboda. Teren je bio u katastrofalnom stanju za igru, te i ne treba čuditi što se mreže nisu tresle. Sloboda je bila konkretnija, ali je Kozić bio na visini zadatka u nekoliko navrata kada su gosti uspijevali šutirati ka njegovom golu.

Sloboda je ovom pobjedom preskočila Mladost i Željezničar na tabeli, te se sada nalazi na četvrtom mjestu.