Zrinjski ostvario jedan od najvećih rezultata bh. klupskog fudbala

U prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope fudbaleri mostarskog Zrinjskog igrali su neriješeno 1:1 na gostovanju kod holandskog predstavnika Utrechta.

Početak utakmice na Galgenwaard stadionu pripao je domaćinu, no odlični golman Brkić spriječio je da Zrinjski bude u zaostatku. Kako je igra odmicala, puleni Harija Vukasa igrali su sve hrabrije i ugrožavali gol domaćina.

Takva igra nagrađena je u 34. minuti kada je Miljan Govedarica sjajno završio kontru Mostaraca i savladao golmana Jensenaza vodstvo bh. predstavnika 0:1.

Zrinjski je na odmor otišao s prednošću zahvaljujući odličnom Brkiću koji je u sudijskom vremenu skinuo zicer Guware.

U nastavku je Zrinjski nastavio hrabro, bilo je nekoliko prilika da Plemići čak i povećaju prednost, no u 60. minuti uslijedilo je izjednačenje golom Gyrano Kerka.

Do kraja utakmice igralo se pred golom Brkića, domaćin je imao nekoliko sjajnih prilika ali je sreća pratila hrabre i Zrinjski je izvukao odličnih 1:1.

Sjajan rezultat za revanš koji se igra za sedam dana na stadionu pod Bijelim Brijegom u Mostaru. Pobjednik će u 3. kolu kvalifikacija igrati s boljim uz duela Domžale – Malmo.