Zrinjski nakon 2:2 izgubio na penale

Zrinjski je večeras na Kipru odigrao sjajan meč protiv APOEL-a u trećem pretkolu Evropske lige. Nakon 120 minuta igre bilo je 2:2, pa su penali odlučili o putniku u play-off. Nažalost, dalje prolazi APOEL.

Plemići su kao veliki autsajderi stigli na Kipar, ali su sjajnom i hrabrom igrom pokazali da mogu da se nose i sa daleko kvalitetnijim i uslovno rečeno većim ekipama.

Poveli su Mostarci već u 11. minuti. Todorović je centrirao, a Ivančić sjajno glavom pogodio za 0:1, no nažalost – radost nije dugo trajala. Kiprani su napadali i samo tri minute kasnije golom Aztilija došli do 1:1.

Već u 26. minuti bilo je 2:1 za APOEL. Nuhiu je nakon ubačaja iz kornera matirao Brkića i nekako se činilo da je tu kraj nadanjima kada je bh. predstavnik u pitanju.

U drugom dijelu, kada je možda izgledalo da će APOEL dokrajčiti goste iz Mostara, Zrinjski hrabro kreće naprijed, stvara šanse i dolazi do izjednačenja. Dvadesetak minuta prije kraja Bilbila se sjajno snalazi pred golom APOEL-a i pogađa za 2:2.

Desetak minuta prije kraja dobra šansa za Bilbiju, koji je mogao do kraja šokirati Kiprane, ali je ostalo 2:2, pa se igralo dodatnih pola sata u Nikoziji.

Tim Mladena Žižovića hrabro se postavio i u tih pola sata, naprosto nije izgledalo kao da je APOEL favorit, a na kraju izborili su raspucavanje penala.

APOEL je prvi šutirao i poveo u penal seriji s 1:0, zatim je Filipović bio precizan za 1:1. Domaćin zatim promašuje, okvir gola spašava Mostarce, a na drugoj strani Ibanez ne pogađa. APOEL je poveo s 2:1 u trećoj seriji, a onda Bilbiji brani golman domaćih. To je bilo dovoljno za prolaz u play-off.