Zrinjski – Legia 1:2, Poljaci slavili u Mostaru

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su večeras u Mostaru od Legije sa 1:2, u 3. kolu grupne faze Konferencijske lige.

Na otvaranju utakmice odmah je uslijedio prekid, jer su navijači Zrinjskog na teren ubacili baklju, zbog čega će mostarski klub sigurno biti žestoko kažnjen od strane UEFA-e.

Legia je imala veći posjed lopte na startu utakmice, ali prijetila je samo šutem Celhaka u uvodnih dvadeset minuta.

Prvu veliku priliku vidjeli smo u 21. minuti, kada Ribeiro sa sedam metara šutira glavom, ali Marić odlično brani.

Do vodstva Zrinjski stiže u 30. minuti, a viđena je uobičajena kombinacija Ćorluka i Bilbije. Bek Zrinjskog je centrirao s desne strane, a Bilbija glavom pogađa za 1:0!

Međutim, slavlje Plemića nije dugo trajalo. U 32. minuti je jedan ubačaj s desne strane Jakovljević pospremio u svoju mrežu za 1:1…

U 43. minuti je Ćorluka prijetio sjajnim udarcem, ali odbranio je golman gostiju.

Mirno je bilo na otvaranju drugog dijela, a u 52. minuti tišinu prekida gol Ćužea. Ipak, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Mogao je bh. prvak do gola i u 59. minuti. Bilbija je prebacio loptu glavom na drugu stativu, ali je tamo ne stiže Jakovljević.

Do vodstva Poljaci stižu u 62. minuti. Nakon centaršuta s lijeve strane divno glavom pogađa Kramer za 1:2. Prvobitno je gol bio poništen zbog ofsajda, ali suci u VAR sobi su utvrdili da nije bilo nedozvoljene pozicije.

U 68. minuti je Zlomislić podvalio loptu za Malekinušića koji izlazi sam pred Hladuna i matira ga za 2:2. Međutim, gol je poništen nakon intervencije VAR sudija zbog ofsajda.

Rendulić je u posljednjih dvadeset minuta bacio sve karte u napad, ali nije uspio da dođe do poravnanja i boda.

Najbolju šansu je u 95. minuti imao Radić nakon kornera, ali poslao je loptu preko prečke.

Ostalo je 1:2 za poljski sastav.