Zrinjski izgubio od AZ Alkmaara i ispao iz Evrope

Fudbaleri Zrinjsko poraženi su u 5. kolu Konferencijske lige na gostovanju kod AZ Alkmaara koji je slavio minimalnim rezultatom 1:0.

Ovim je porazom Zrinjski izgubio i teoretske šanse za plasman u nokaut fazu Konferencijske lige.

Domaći tim je sasvim zasluženo došao do pobjede večeras budući da je bio neuporedivo bolji protivnik. Šanse ispred gola Zrinjskog redale su se kao na traci, a gol je na kraju postignut sa bijele tačke.

U prvom poluvremenu dobre prilike za domaće nisu uspjeli iskoristiti Poku i Pavlidis, no na pauzu se otišlo početnim rezultatom.

U nastavku igre ista slika na terenu. AZ je napadao, Zrinjski se uglavnom branio, ali je gostujuća odbrana ipak poklekla u 59. minuti.

Ćuže je oborio Pavlidisa u kaznenom prostoru, a grčki napadač je rutinski pogodio sa 11 metara za vodstvo svog tima.

O tome koliko je Zrinjski večeras bio nemoćan govori i podatak da su domaći izveli 21 korner, a prema golu Plemića su šutirali 20 puta, dok su gosti samo jednom zaprijetili.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo i AZ je stigao do veoma važne pobjede u ovom meču.