Zrinjski golovima Kiša i Jukića savladao Slogu Meridian

U posljednjoj utakmici 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski je sa 2:0 pobijedio Slogu Meridian iz Doboja.

Sloga Meridian predvođena iskusnim stručnjakom Vladom Jagodićem ove sezone znala je da priredi iznenađenja, dobar dojam su Dobojlije ostavile i u Mostaru, ali je ipak Zrinjski na kraju došao do četvrte uzastopne premijerligaške pobjede i nastavio sa dobrim partijama.

Prvu šansu imala je Sloga preko Jovića koji je šutirao preko gola Marića sa nekih 15 metara. Zrinjski je potom preuzeo kontrolu na terenu, imao značajno veći posjed lopte, a u 16. minuti preko Kiša zamalo i poveo, no lopta odlazi malo preko gola gostiju.

Potom je Bilbija pokušao da lob udarcem prevari Traku, ali je bio neprecizan. Ćuže je potom u 27. minuti pokušao, no loše je šutirao, da bi domaći ipak poveli u 29. minuti. Tomislav Kiš je majstorski pogodio mrežu Sloge Meridian.

Nekoliko pokušaja s obje strane do kraja prvog dijela, ali je ostalo 1:0. U nastavku meča Zrinjski je želio da “završi posao”, Sloga nije gubila nadu da može makar do boda, no ipak je bila nemoćna u fazi napada, dok se uspijevala dobro braniti.

Imao je Zrinjski dvije šanse na otvaranju drugog dijela, a potom je Vidić uzvratio na drugoj strani. Bilo je nekoliko situacija gdje su se gostujući fudbaleri žalili na sudijske odluke Jelića, ali sve to bilo im je uzaludno.

Ćuže dobro šutira u 59. minuti, a Trako uz pomoć prečke spašava svoj tim. Činilo se u tim momentima da je samo pitanje trenutka kada će Zrinjski postići novi gol.

Kiš je u 69. minuti imao dobru šansu za novi gol, zatim i Ćuže pokušava, ali Sloga je to sve preživjela. Velika prilika za domaćine viđena je u 75. minuti, šutirao je Bilbija sa dva metra, ali Trako fenomenalno brani i spašava svoj tim.

Potom je Kožulj imao dobar pokušaj iz slobodnjaka u 77. minuti, ali je Trako spriječio eurogol domaćeg fudbalera.

U preostalih 15-ak minuta utakmice dominacija Zrinjskog na terenu, da bi sve bilo riješeno u 85. minuti nakon lijepe akcije domaćih, koju je golom krunisao Ivan Jukić.

Mostarci su sakupimi 18 bodova i nalaze se iza Borca (24), Sarajeva (19) i Širokog (19), s tim da imaju utakmicu manje od spomenutih timova. Sada im slijedi veliki derbi protiv gradskog rivala Veleža, a on se igra u srijedu, za vrijeme reprezentativne pauze.